تبلیغات
نشانه های ظهور امام عصر(عج)

           نشانه های ظهور امام عصر(عج)
                                        
قالب وبلاگ
نظر سنجی
بازدید کننده محترم شما بیشتر به چه نوع مطالبی نیاز دارید؟


حمایت می کنیمــ...
 

جهت دریافت برنامه های رادیو افسران کلیک کنید
در رابطه با علائم ونشانه های ظهور حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف کتابها نوشته اند، واحادیث علائم ظهور را جمع آوری نموده که نگارش همه آنها در این کتاب لزوم ندارد. ولی در یکی از نامه ها که حضرت بقیه الله عجل الله تعالی فرجه به (شیخ مفید) عطر الله مرقده نوشته چنین آمده:

متن پیام

وآیه حرکتنا من هذه اللوثه حادثه

بالحرم المعظم من رجس منافق مذمم، مستحل للدم المحرم یعمد بکیده اهل الایمان. ولا یبلغ بذلک غرضه من الظلم والعدوان، لاننا من وراء حفظهم بالدعاء الذی لا یحجب عن ملک الارض والسماء. فیطمئن بذلک من اولیائنا القلوب ولیثقوا بالکفایه منه وان راعتهم بهم الخطوب. والعاقبه بجمیل صنع الله سبحانه، تکون حمیده لهم ما اجتنبوا المنهی عنه من الذنوب...

ونشانه حرکت ما از این خانه نشینی حادثه ای است که در مکه معظمه روی خواهد داد، از جانب یک فرد پلید دور ونکوهیده که خون ریزی را مباح دانسته وبا کید ونیرنگ خود قصد جان مومنان نموده اما به هدف ظالمانه وستم بار خود نخواهد رسید.
زیرا که ما پشت سر مومنان ایستاده وبا دعائی که از سودی پادشاه آسمان وزمین استجابتش تاخیر نمی افتد، آنان را نگهداری می کنیم. پس دلهای دوستان ما بدان اطمینان یابد وبدانند که از آسیب وزیان او در امان خواهند بود، گر چه دشواری ها ودرگیری های هولناک آنان را بترساند وفرجام کار با دخالت وساخت نیکوی خداوند، مادامی که شیعیان از گناهان دوری نمایند پسندیده ونیکو خواهد بود.

حکومت اسلامی بدون هر گونه وابستگی در پیام امام زمان

وابستگی ابر قدرتها در جهان امروز یک امر عادی است تا در مواقع ضروری از قدرت یک دیگر استفاده کنند. مخصوصا کشورهای زرخیز که ذخائر معدنی وزیرزمینی دارند چاره ای جز وابسته بودن به قدرتهای بزرگ را ندارند تا در روز ناچاری از قدرت ما فوق استفاده نمایند. حمله عراق به کویت یکی از مصادیق این بحث است که اگر وابستگی کویت به شیطان بزرگ (آمریکا) نبود، مثل یک لقمه در دهان عراق قرار می گرفت. گر چه ایران عزیز ما نیز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مورد تهاجم اجانب قرار گرفت ومی خواستند جمهوری اسلامی نباشد ولی با عنایات خاصه حضرت جل وعلا از هر گونه ستم رها شدیم، اما در خارج این محدوده وابستگی هائی است که بعضی ها زیر چکمه های ابر قدرتان نابود شده وبعضی به قدرت می رسند ودیگران را مورد تهاجم قرار می دهند. اما حضرت ولی عصر علیه السلام که می خواهد در سطح جهان یک حکومت اسلامی تشکیل بدهد هیچ گونه پیوندی با احدی جز خداوند متعال ندارد ونخواهد داشت، چنانچه در یکی از پیامهای حضرتش می خوانیم:

متن پیام

انی اخرج حین اخرج ولا بیعه لاحد من الطواغیت فی عنقی.من هنگام قیام آن چنان قیام خواهم کرد که بیعت هیچ یک از سرکشان وطاغوت ها برگردنم نباشد.

اولین پیام حضرت مهدی هنگام ظهور

در کتاب (کمال الدین) آمده: وقتی که حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف از پس پرده غیبت خارج می شود، از پشت تکیه به خانه کعبه می دهد وسیصد وسیزده نفر دورش جمع می شوند، آن گاه اول سخنی که بر زبان خود جاری می کند این آیه است.

متن پیام

(بقیه الله خیر لکم ان کنتم مومنین).

آنچه خدا برای شما باقی گذاشته بهتر است اگر از مومنین باشید. سپس حضرت بیانات زیرا را بیان می فرماید: انا بقیه الله فی ارضه وخلیفته وحجته علیکم. من یادگار خدایم روی زمین او وخلیفه وحجت خدایم بر شما. پس هیچ سلام کننده ای سلام بر او نمی دهد مگر آن که می گوید: السلام علیک یا بقیه الله فی ارضه. سلام بر تو ای یادگار خدا در زمین او.

دعای تعجیل فرج در پیام امام زمان

دعا یک امر اجتناب ناپذیر است، به این معنی مسلمان یا غیر مسلمان هنگام شدائد در درون خود یک قدرتی را حس می کند که آن قدرت می تواند مشکل ویا مشکلاتش را حل کند. اما مردم از نظر دعا کردن بر چند گروهند:

1 - گروهی اعتقاد به دعا ندارند.

2 - افرادی اعتقاد دارند ولی فقط هنگام برخورد با مشکلات دعا می کنند مثلا وقتی که دانستند گرفتار بیماری صعب العلاج ویا لا علاج شدند دست به دعا بر می دارند ووقتی نجات یافتند دیگر با خدا سر وکاری ندارند چنانچه در قرآن مجید آمده: (واذا رکبوا فی الفلک دعوا الله مخلصین له الدین فلما نجیهم الی البر اذا هم یشرکون). زمانی که در کشتی می نشینند خدا را با اخلاص می خوانند ولی وقتی که نجات یافتند وبه ساحل رسیدند باز به حالت شرک بر می گردند. ویا در آیه دیگر می خوانیم: (واذا مس الانسان الضر دعانا لجنبه او قاعدا او قائما فلما کشفنا عنه ضره مر کان لم یدعنا الی ضر مسه کذلک زین للمسرفین ما کانوا یعملون).وقتی که به انسان آسیبی می رسد از هر جهت ما را می خواند (خوابیده ونشسته وایستاده) اما زمانی که آسیب وناراحتی را از وی برطرف کردیم می رود مثل آن که اصلا درباره گرفتاریش با ما تماس نگرفته است.

3 - افرادی که پیوسته در دعا هستند ودعا را سلاح واسلحه خود می دانند وبه دعا عشق می ورزند، این گونه افراد شایسته ستایشند وخداوند متعال هم وعده استجابت دعا داده، آنجائی که می فرماید: (ادعونی استجب لکم). دعا کنید تا مستجاب کنم. چون چنین است: لذا حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف می فرماید:

متن پیام

اکثروا الدعاء بتعجیل الفرج فان ذلک فرجکم. برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید، زیرا همین دعای شما موجب گشایش کارهای شما است. شایان ذکر است که فرج گر چه به معنای گشایش می باشد ولی از بیان حضرت ولی عصر (عجل الله فرجه) این گونه استفاده می کنیم: برای ظهور امام زمان بسیار دعا کنید که همین دعاها موجب ظهور حضرت خواهد شد. طبقه بندی: امام عصر(ع)، امام زمان، حضرت مهدی،
برچسب ها: پیامهای امام زمان(عج)،
[ سه شنبه 5 فروردین 1393 ] [ 08:26 ب.ظ ] [ منتظر مهدی3 ]
.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره وبلاگ


برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام زمان(عج) و سلامتی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) و شادی روخ شهدا

صـــــــــلــــــــوات

طراح قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

پایگــاه ســـربازان گمنـــــام امــام زمــــان(عج)